Makijaż permanentny
MAKIJAŻ PERMANENTNY: INFORMACJE O ZABIEGU
Makijaż permanentny jest to rodzaj pigmentacji polegający na wprowadzeniu śródnaskórkowo, profesjonalnego pigmentu, sterylną mikroprecyzyjną igłą. Celem makijażu permanentnego jest podkreślenie wybranego obszaru pigmentacji (brwi, ust, powiek) w sposób naturalny uzgodniony z klientem.
- Jest to makijaż długotrwały, którty utrzymuje się przy prawidłowej pielęgnacji przez okres od około roku do kilku lat. (Trwałość makijażu permanentnego jest kwestią indywidualną, na którą przekładają się takie czynniki jak rodzaj skóry i jej metabolizm, przebyte choroby, wszelkie zabiegi kosmetyczne wykonywane na obszarze pigmentacji, czynniki genetyczne, menopauza, wahania hormonalne, opalanie obszaru pigmentacji, itd.).
- Wraz z upływem czasu makijaż zaczyna się rozjaśniać i blednąć, w zależności od rodzaju skóry odbywa się to u każdej klientki indywidualnie, więc podanie dokładnego czasu utrzymywania się makijażu nie jest możliwe.
- Osoby posiadające skórę tłustą powinny mieć świadomość, że makijaż permanentny może utrzymywać się krócej niż na skórze suchej lub normalnej. W pierwszych dniach po zabiegu rezultat zabarwienia będzie wydawał się znacznie ciemniejszy – pigment rozchodzi się w skórze, przez to nie ma żadnej gwarancji na określenie jego rzeczywistego i ostatecznego koloru.
- Zależnie od typu skóry konieczne będą czynności uzupełniające (dopigmentowanie). Pierwsze dopigmentowanie jest wliczone w cenę i powinno być przeprowadzone po upływie 28dni, nie później niż po upływie 3 miesięcy.
- Koszt ewentualnych kolejnych dopigmentowań to 150zł – każde kolejne ewentualne dopigmentowanie jest wykonywane do miesiąca od ostatniego dopigmentowania.
- Odświeżenie makijażu permanentnego wykonanego wcześniej w salonie HOLISTIC to koszt 50% ceny podstawowej
- Nie można wykluczyć niepożądanych zmian koloru obszaru pigmentacji.
- W przypadku kreski na oku makijaż permanentny utrzymuje się nawet kilka lat.
- W przypadku kiedy pacjentka posiada widoczny już makijaż permanentny na obszarze potencjalnej pigmentacji należy poinformować salon przed umówieniem wizyty.
W przypadku narzucania przez klientkę kształtu lub sposobu wykonania makijażu permanentnego niezgodnego z poczuciem estetyki linergistki salonu HOLISTIC, zastrzegam sbie prawo do odmowy wykonania zabiegu
Po zabiegu może wystąpić:
- zaczerwienienie,
- podrażnienie,
- swędzenie,
- miejscowe czasowe opuchnięcie,
- uczucie napięcia skóry
Czym jest i jak wygląda zabieg makijażu permanentnego
- Zabieg makijażu permanentnego polega na wprowadzeniu do skóry pigmentu za pomocą jednorazowych sterylnych igieł.
- Przed zabiegiem makijażu permanentnego wykonuje się rysunek wstępny za pomocą kredki, tak by klient mógł dokładnie zobaczyć jak będzie wyglądał efekt końcowy.
- Podobnie jak w przypadku wszelkich pozostałych zabiegów inwazyjnych na ludzkim ciele, wprowadzanie barwnika w skórę przy użyciu igieł nie pozostaje bez ryzyka dla zdrowia. W rzadkich przypadkach, w odpowiedzi na zastosowane pigmenty, mogą wystąpić skutki uboczne w postaci reakcji alergicznych lub podobnych do alergicznych, w tym niektóre z poważnymi objawami (ziarniaki, trwałe zmiany skórne, zaburzenia pigmentacyjne, suchość, wrażliwość, łuszczenie się, opuchlizna etc.), a także podrażnienia skóry (zaczerwienienie, itd.) W związku z tym, że każdy rodzaj skóry reaguje odmiennie i nieprzewidywalnie nie można udzielić gwarancji nie wystąpienia skutków ubocznych zabiegu makijażu permanentnego.
- Zabieg makijażu permanentnego jest zabiegiem trwałym. Jego specyfika polega na tym, że wyłuszcza się i blaknie z czasem. Czas zanikania jest indywidualny dla każdego organizmu i może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
- Zabieg makijażu permanentnego składa się z dwóch wizyt. Pierwsza to wizyta zasadnicza, a druga uzupełniająca makijaż, tak zwane dopigmentowanie, które wliczone jest w cenę makijażu i obowiązkowo należy z niego skorzystać. Dopigmentowanie powinno się odbyć do 3 miesięcy od daty pierwszego zabiegu. Dopigmentowanie jest obowiązkowe i ma na celu wzmocnienie i utrwalenie rezultatów zabiegu. Musisz pamiętać, że niewykonanie dopigmentowania może skutkować mniejszą trwałością makijażu permanentnego oraz jego nierównomiernym wyłuszczeniem się.
- Makijaż permanentny tuż po zabiegu jest ciemniejszy niż wybrany kolor. Dodatkowo ściemnieje w ciągu następnych 2 dni. Nie należy się tym martwić, ponieważ jest to naturalny proces absorpcji pigmentu w skórze. Po około 3-4 dniach naskórek zaczyna się wyłuszczać i makijaż permanentny blednie o około 30%, dlatego też należy wykonać dodatkowy zabieg, że wyłuszcza się i blaknie z czasem. Czas zanikania jest indywidualny dla każdego organizmu i może trwać od kilku miesięcy do kilku lat.
Po zabiegu makijażu permanentnego
- Bezpośrednio po zabiegu makijażu permanentnego może wystąpić miejscowe zaczerwienienie i obrzęk skóry, który ustępuje po kilku godzinach.
2. Przez okres 1 tygodni po zabiegu należy stosować się do zaleceń linergistki i pielęgnować skórę z należytą starannością i higieną. Miejsce pigmentowane należy nawilżać (nigdy nie natłuszczać) za pomocą kremu do pielęgnacji, który otrzymasz po zabiegu.
3. Przez pierwsze dwa tygodnie należy unikać opalania skóry oraz nadmiernej wilgotności w połączeniu z gorącem (np. sauna). Nie zaleca się korzystania z kąpieli słonecznych, solarium, basenu, sauny i SPA przez okres 14 dni. Po tym okresie podczas przebywania na słońcu i opalania się w solarium obszary skóry poddane pigmentacji należy pokrywać lub chroni najwyższym faktorem ochronnym.
4. Obszaru pigmentacji nie malujemy żadnymi kosmetykami przez cały proces gojenia, nie można wykonywać henny.
5. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej skontaktować się z lekarzem.
Powieki – kreska
Makijaż permanentny powiek może w znacznym stopniu zmienić wygląd oka – powiększyć je, podnieść opadający kącik, zmienić rozstaw czy krągłość. Dla kobiet, które z powodu różnych czynników nie mają rzęs, lub są one bardzo rzadkie to najlepsza opcja nadania wyrazistości oczom.
Kreski są projektowane indywidualnie dla każdego oka. Projekt jest uzależniony od wielu czynników mi. od kształtu oka, układu anatomicznego, rodzaju skóry, stopnia unaczynienia oraz oczekiwanego efektu.
Kreska delikatna tzw ”wieniec rzęs”
Najdelikatniej prezentuje się kreska zagęszczająca linię rzęs. Jej zadaniem jest wywołanie optycznego wrażenia większej ilości rzęs. Nikt nie zauważy, ze jest wykonany makijaż permanentny, jedynie wywołamy wrażenie gęstszych rzęs i bardziej wyrazistego oka. Cieniutka kreska umiejscowiona w koronie rzęs przeznaczona jest dla kobiet z bardzo jasną oprawą oka a także dla Pań pozbawionych rzęs. Jest również dobrym rozwiązaniem dla seniorek.
Klasyczna kreska eye-liner
Jeśli chcemy optycznie unieść powieki lepiej sprawdzi się klasyczna kreska dekoracyjna, czyli pogrubiona kreska zagęszczająca wychodząca z linii rzęs, przedłużona w zewnętrznym kąciku. Pogrubienie poza linią może również tworzyć efekt naturalny lub na życzenie bardziej dekoracyjny. Polecana dla każdej kobiety, która marzy o bardziej wyrazistym spojrzeniu.
Kreska cieniowana soft-liner
Aktualnie, najczęściej wybierany typ pigmentacji. Kreska jest miękka, rozmyta i cieniowana, daje bardziej subtelny efekt niż klasyczny eyeliner. Dobrze prezentuje się na każdej powiece.
Kreski na dolnej powiece
Kreski permanentne wykonuje się również na dolnych powiekach. Cieniutka, delikatnie rozszerzająca się na zewnątrz kreska dolna, może optycznie poszerzyć i powiększyć oko. Niezwykle rzadko wykonuje się kreski wyłącznie na dolnych powiekach, najlepiej prezentują się w komplecie. W codziennym makijażu kreska górna i dolna tworzy efekt połączony. W makijażu permanentnym nigdy nie powinny łączyć się ze sobą, aby nie zmniejszyć i nie “zamknąć” oka a także ze względu na zbyt kruche naczynka w tej okolicy.
Kreski permanentne powiek powinny mieć charakter kresek dziennych. W związku z tym, że pigmentacja powiek może utrzymywać się nawet kilka/kilkanaście lat, nie wykonuje się kresek grubych i mocno wystających poza zewnętrzny kącik powieki – młoda skóra po latach będzie mieć wyraźnie opadającą powiekę, co spowoduje bardzo nieestetyczny obraz oka. A w związku z obszarem pigmentacji kreska jest praktycznie niemożliwa do usunięcia.